

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 1.2 mm |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V, 2.5 V, 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.6 V |
| Max Supply Current | 9.5 mA |
| Max Duty Cycle | 55 % |
| Type | XO |
| Output Format | CMOS |
| Base Resonator | Crystal |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Supply Current | 9.5 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
